Polska pomoc

"Złoty OTIS 2011" dla gruzińskich lekarzy i społeczników

14 kwietnia, podczas uroczystej gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie, Kapituła Nagrody Zaufania wręczyła statuetki „Złotego OTISA 2011" laureatom ósmej edycji plebiscytu.

Wśród nagrodzonych była grupa gruzińskich lekarzy i społeczników - Tina Beruchashvili, liderka ruchu Amazonek w Gruzji, oraz dr Nargizi Lebanidze i prof. Rema Gvamichava, propagujący profilaktykę raka piersi wśród Gruzinek. VI Międzynarodowa Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2011" jest wyrazem uznania dla ich działań propagujących tę problematykę w gruzińskim społeczeństwie. Nagrodę wręczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pan Krzysztof Stanowski.
Warto dodać, że inicjatywy związane z rehabilitacją kobiet po mastektomii są wspierane w Gruzji przez polskie instytucje w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej. W kraju, w którym występują duże problemy z zapewnieniem podstawowej opieki zdrowotnej, jest to szczególnie potrzebne. 

 

Więcej informacji o projektach w Gruzji znajdą Państwo w broszurze Georgian-Polish Development Co-operation 2008-2010 przygotowanej przez Ambasadę RP w Tbilisi.

w górę

Tagi