Polska pomoc

Zaproszenie na prapremierę filmu „Szermierze dla Palestyny”

  Nowy termin prapremiery filmu „Szermierze dla Palestyny"

Muzeum Etnograficzne, 22 kwietnia, godz. 18

W związku z odwołaniem z powodu żałoby narodowej w pierwotnym terminie przedpremierowego pokazu filmu „Szermierze dla Palestyny", Departament Współpracy Rozwojowej MSZ RP wspólnie z fundacją medialną HumanDoc zapraszają Państwa do Muzeum Etnograficznego w Warszawie (ul. Kredytowa 1) w nowym terminie, dnia 22 kwietnia 2010 r., w czwartek, o godz. 18, na spotkanie dotyczące problematyki polskiej współpracy rozwojowej w Palestynie - połączone z prapremierą w.w. filmu w reżyserii p. Urszuli Laskowskiej i p. Mateusza Mularskiego.

Film opowiada o projekcie wyszkolenia przez polskich trenerów narodowej kadry szermierzy palestyńskich. Projekt jest realizowany od kilku lat - z funduszy MSZ - przez Wyższą Szkołę Europejską im ks. J Tischnera, w jednym z obozów dla uchodźców w Palestynie, na Zachodnim Brzegu. Przed pokazem filmu zapraszamy Państwa na prezentację multimedialną, w której p. Agata Czaplińska, naczelnik wydziału programowania Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ, przybliży zainteresowanym tematykę funkcjonowania polskiego systemu współpracy rozwojowej. Następnie antropologiczne spojrzenie na rozwój przedstawią p. mgr Agata Hummel (Szkoła Nauk Społecznych PAN i Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM) oraz p. mgr Helena Patzer (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW), zaś p. dr Konrad Pędziwiatr z Wyższej Szkoły Europejskiej im ks. J Tischnera z Krakowa, poprzez swoją multimedialną prelekcję, p.t. „Na Zachodnim Brzegu bez zmian", wprowadzi Państwa w realia funkcjonowania Autonomii Palestyńskiej. Dr K. Pędziwiatr, jako redaktor portalu arabia.pl, wiele razy odwiedził Palestynę, studiując problematykę i kulturę tego regionu Bliskiego Wschodu.

Po pokazie filmu swoimi refleksjami z realizacji projektu „Szermierze dla Palestyny" podzieli się z Państwem jego koordynator i współtwórca p. Aleksander Kostka z Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie.  

 

Z poważaniem,

                        Marek Ziółkowski
                       Dyrektor DWR

 

PROGRAM do pobrania

w górę

Tagi