Polska pomoc

Tydzień Edukacji Globalnej 2016 pod hasłem "Razem Dla Pokoju"

Tydzień Edukacji Globalnej 2016

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza wszystkich, którym bliska jest idea edukacji globalnej do udziału w obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej 2016. Tegoroczna, 18. edycja TEG odbędzie się w dniach 14-20 listopada pod hasłem „Razem Dla Pokoju”. Wszystkie organizacje i instytucje zainteresowane przyłączeniem się do inicjatywy, zachęcamy do organizowania w tych dniach spotkań, warsztatów, wystaw, pokazów filmów i innych działań informacyjno-edukacyjnych. Koordynatorem wydarzenia jest Grupa Zagranica.

Tydzień Edukacji Globalnej jest międzynarodową inicjatywą zwracającą uwagę na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych, poprzez działania skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Ideą TEG jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu oraz poszanowaniu różnorodności kulturowej.

Jak włączyć się w TEG?

Możliwości jest wiele, wraz z Grupą Zagranica zachęcamy przy tym by motywem przewodnim podejmowanych przez Państwa działań było promowanie idei współpracy na rzecz pokoju na świecie.

Proponujemy, by wydarzenia i informacje o nich, w szczególności te zamieszczane w mediach społecznościowych, były oznaczone hasłem #RazemDlaPokoju. O planowanych w ramach TEG działaniach informować można również na portalu Facebook, na którym utworzone zostało specjalne wydarzenie „Razem Dla Pokoju”, gdzie można wymieniać się informacjami i dzielić doświadczeniami z TEG 2016. Strona wydarzenia może być również miejscem, w którym pojawią się zdjęcia, filmiki, relacje, czy krótkie podsumowania tego, co udało się zorganizować.

Wsparcie promocyjne:

  • Plakaty do samodzielnego wydruku do pobrania ze strony www.teg.edu.pl.
  • Możliwość zamieszczenia informacji o wydarzeniu na stronie www.teg.edu.pl - w tym celu należy wysłać wiadomość o planowanych działaniach (w formie informacji na stronę) na adres: teg@zagranica.org.pl.
  • Zamieszczanie informacji w wydarzeniu „Razem dla Pokoju – TEG 2016” na portalu Facebook.

Wydarzenia TEG w ramach projektów dofinasowanych w konkursie Edukacja Globalna 2016.

w górę

Tagi