Polska pomoc

Polska pomoc wzmacnia gruzińską Ochotniczą Straż Pożarną

W ostatnich dniach lipca eksperci z Polski przeprowadzili szkolenia dla wolontariuszy w Borjomi w ramach projektu „Ochotnicza straż pożarna jako forma tymczasowej reakcji kryzysowej”.

Dariusz Marczyński, międzynarodowy ekspert w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i dr Ignacy Baumberg, ekspert w udzielaniu pierwszej pomocy w placówce medycznej i straży pożarnej - eksperci zaproszeni z Polski podzielili się wiedzą i doświadczeniem z gruzińską społecznością. Wraz z wolontariuszami w szkoleniu wzięli udział nauczyciele pracujący w szkołach i przedszkolach, pracownicy pogotowia z bazy Akhalkalaki, zawodowi strażacy oraz przedstawiciele władz gminy Borjomi. Głównym celem szkolenia było rozwinięcie i wzmocnienie umiejętności oceny ryzyka pożarowego oraz analizy i prowadzenia działań zapobiegawczych. Podczas modułu pierwszej pomocy uczestnicy ćwiczyli podstawowe techniki podtrzymywania życia, w tym symulację ewakuacji pasażerów ze spalonego wraku samochodu. Nabyte umiejętności zostaną przetestowane w szkołach i przedszkolach na terenie gminy, gdzie wolontariusze przeprowadzą ćwiczenia przeciwpożarowe dla uczniów przy wsparciu strażaków.

Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej w Gruzji realizuje tę inicjatywę ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach polskiej współpracy rozwojowej.

Więcej o działalności Fundacji na stronie przedstawicielstwa: https://www.facebook.com/SolidarityFundPLinGEO/

w górę

Tagi