Polska pomoc

Polska pomoc na falach radiowych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza do wysłuchania audycji radiowych poświęconych polskiej pomocy rozwojowej oraz problemom krajów rozwijających się.

Na audycje zrealizowane przez I i III Program Polskiego Radia oraz Radio TOK FM składają się nie tylko korespondencje z krajów rozwijających się, do których kierowana jest polska pomoc, lecz także wywiady z ekspertami i reportaże radiowe. Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki. Często nawiązują one do projektów finansowanych ze środków polskiej pomocy m.in.  w Zambii, Sudanie Południowym, Boliwii, Afganistanie, Gruzji i Jordanii. Niewątpliwą zaletą tych audycji jest wielostronne ukazanie problemów z jakimi boryka się miejscowa ludność poprzez oddanie głosu osobom z różnych środowisk. Wypowiedzi mieszkańców afrykańskich wiosek, slumsów, czy południowo-amerykańskich miast, uchodźców, czy dzieci ulicy, przeplatają się z głosami ekspertów z międzynarodowych organizacji pomocowych, wolontariuszy i wolontariuszek, misjonarzy i misjonarek, tworząc żywy, złożony obraz opisywanej rzeczywistości.

Zainteresowani mogą zapoznać się m.in. z wywiadem udzielonym przez Panią Minister Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz dotyczącym wyborów na Ukrainie oraz rozmową z dr Piotrem Balcerowiczem, założycielem Stowarzyszenia Edukacja dla Pokoju, który wypowiada się na temat Afganistanu.

Nie brak również analiz aktualnej sytuacji politycznej: o ostatnich wydarzeniach w Syrii w audycji TOK FM wypowiadają się sami Syryjczycy oraz Polacy syryjskiego pochodzenia, zaś w reportażu z Krymu Piotr Sulik przedstawia sytuację administracji publicznej na Krymie przez pryzmat świadomości społecznej Ukraińców.

 

Uwaga! Po kliknięciu na tytuł materiału pojawi się krótka informacja dotycząca jego treści, a następnie odtworzona zostanie audycja radiowa.

w górę

Tagi