Polska pomoc

Otwarcie wystawy poświęconej Polskiej Pomocy

- Dzięki polskiej pomocy możliwe jest wspieranie demokracji, przemian społecznych i gospodarczych, redukcji ubóstwa czy poprawa systemu edukacji – mówił podsekretarz stanu Konrad Pawlik podczas uroczystego otwarcia w Łazienkach Królewskich w Warszawie wystawy fotograficznej poświęconej polskiej pomocy rozwojowej i humanitarnej.

Wiceminister Konrad Pawlik otworzył wystawę razem z dyrektorem Łazienek Tadeuszem Zielniewiczem. Podczas uroczystości wiceszef polskiej dyplomacji mówił m.in. o zróżnicowaniu działań pomocowych w zależności od regionu. - W krajach Partnerstwa Wschodniego pomoc skupia się przede wszystkim na wspieraniu demokracji oraz przemian społecznych i gospodarczych. W krajach Azji i Afryki jej celem jest przede wszystkim redukcja ubóstwa, zwiększenie dostępności do opieki zdrowotnej i poprawianie systemu edukacji – powiedział.

Wiceminister zaznaczył też, że w ramach polskiej pomocy humanitarnej udało się m.in. wysłać konwoje z pomocą na Ukrainę. – W ramach programu realizowanego w latach 2012-2015 Polska Pomoc była obecna w 20 krajach na świecie – zaznaczył wiceminister Pawlik.

Wystawę fotograficzną można oglądać w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie (Al. Ujazdowskie), do 28 września 2015 r. Na 54 dużych planszach przedstawiono projekty realizowane przy wsparciu Polskiej Pomocy.

Prezentowane na wystawie zdjęcia ilustrują projekty zrealizowane w Państwach Partnerstwa Wschodniego (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina), Afryki Wschodniej (Burundi, Etiopia, Kenia, Rwanda, Somalia, Sudan Południowy, Tanzania i Uganda), Afryki Północnej (Libia i Tunezja), Azji (Afganistan, Kirgistan, Tadżykistan) oraz Bliskiego Wschodu (Palestyna). Projekty były dofinansowane przez MSZ w latach 2012 – 2015.

w górę

Tagi