Polska pomoc

Młodzi Ukraińcy z wizytą w Polsce z rekomendacji Mustafy Dżemilewa

Na początku grudnia 2014 r. grupa gości z Ukrainy spotkała się w MSZ z przedstawicielami departamentów koordynujących kwestie praw człowieka, polityki wschodniej, polityki rozwojowej oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej. Ukraińcy przebywają w Polsce w ramach realizacji drugiej części pierwszej edycji Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy. Uczestników wytypował Mustafa Dżemilew – laureat Nagrody Solidarności i lider Tatarów Krymskich. Wizytę studyjną zorganizowało MSZ, we współpracy z Fundacją Solidarności Międzynarodowej, Instytutem Polskim w Kijowie i PAP.

Podczas pobytu Polsce, uczestnicy będą mieli okazję by odwiedzić instytucje państwowe, organizacje pozarządowe, oraz uczelnie wyższe w Warszawie i Gdańsku. Zaplanowano także spotkania z Sejmową Komisją Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz z przedstawicielami gminy muzułmańskiej i mniejszości tatarskiej w Polsce. Uczestnicy wizyty zainteresowani możliwością podjęcia studiów w Polsce zapoznają się także z ofertą polskich uczelni.

W związku z obchodami 25-lecia wolnej Polski, goście będą mieli możliwość poznać historię demokratycznej transformacji w Polsce. Zwiedzą również nowe Muzeum Polin w Warszawie.

w górę

Tagi