Polska pomoc

Konkurs "Edukacja globalna 2015 - regranting dla organizacji pozarządowych" rozpoczęty

 

MSZ zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie „Edukacja globalna – 2015. Regranting dla organizacji pozarządowych”. Konkurs jest organizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji (FED) i współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r.

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie najlepszych inicjatyw realizujących edukację globalną w miejscowościach do 500 tys. mieszkańców. W konkursie zostanie rozdysponowana kwota 423 900 PLN

Każdy z podmiotów biorących udział w konkursie może ubiegać się o dofinansowanie nie więcej niż dwóch projektów. Kwota dofinansowania jednego projektu to od 20 000 zł do 25 000 zł. W konkursie nie mogą brać udziału organizacje, które otrzymały dotację na projekt modułowy w ramach konkursu MSZ „Edukacja globalna 2014” przeprowadzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Termin składania wniosków upływa 10 kwietnia 2015 r.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu wraz z załącznikami oraz wypełnienia formularza konkursowego w generatorze wniosków na stronie FED.

W ramach przygotowania do składania wniosków odbędą się cztery spotkanie informacyjno-konsultacyjne – w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i Lublinie. Informacje o terminach spotkań zostaną zamieszczone na stronie projektu.

Obowiązują zapisy i limity miejsc.

Szczegółowe informacje o edukacji globalnej dostępne są na stronach internetowych Fundacji Edukacja dla Demokracji i Polskiej Pomocy

w górę

Tagi