Polska pomoc

HumanDOC „Globalny rozwój w kinie”

W dniach 25-28 października 2012 r. w Kinotece PKiN w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny rozwój w kinie". Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne, reportaże oraz kampanie społeczne poświęcone tematyce rozwoju najbiedniejszych państw świata jak również związanym z nim zagadnieniom pomocy rozwojowej.

W ciągu czterech festiwalowych dni będzie można zobaczyć m.in. nagradzane na festiwalach na całym świecie produkcje amerykańskie, niemieckie, angielskie, duńskie czy szwedzkie, jak również dokumenty naszych rodzimych twórców. Projekcjom filmowym towarzyszyć będą m.in. spotkania z reżyserami (wśród nich: Wojciech Staroń, Or Shlomi, Havana Marking, Paweł Kloc, Adam Wakeling), debaty i panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli Amnesty International, Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, Centrum Europejskiego UW oraz międzynarodowych organizacji pozarządowych niosących pomoc w Afryce. Festiwal to także okazja do udziału w warsztatach mistrzowskich „master classes” z reporterem wojennym Marcinem Mamoniem pt. „Jak robić film na wojnie i przeżyć”.

Wzorem lat ubiegłych pokazy filmów festiwalowych będą się odbywać również na platformie internetowej IPLEX.pl.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC to pierwszy festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym łączy się prezentacja kina na najwyższym światowym poziomie z edukacją globalną i promowaniem idei pomocy krajom rozwijającym się. Projekt MFDD „Globalny rozwój w kinie” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu dostępne są na jego stronie internetowej.

w górę

Tagi