Polska pomoc

Festiwal HumanDOC

 

"Rozwój ludzki jest procesem zwiększania możliwości ludzkich wyborów"

(Human Development Report 1990, s.10)

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie" jest pierwszym festiwalem w Europie Środkowo-Wschodniej, który łączy prezentację kina dokumentalnego na światowym poziomie z ideą edukacji globalnej, wskazującej widzom istnienie relacji między ich własnym życiem i ży­ciem ludzi w innych częściach świata. Ambicją festiwalu jest uświadomienie publiczności sieci globalnych zależności, a także globalnych wyzwań, przybliżenie rzeczywistości najbiedniejszych państw świata i realizowanych na rzecz  ich mieszkańców działań pomocowych.

Główna część II edycji MFFD HumanDOC odbędzie się w listopadzie i grudniu w Warszawie, w Kinotece PKiN (12-17.11.2011 r. oraz 16.12.2011 r.). Nagrody dla najlepszych filmów festiwalu zostaną wręczone na specjalnej gali, która będzie miała miejsce w dniu 15 grudnia br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, podczas Europejskich Dni Rozwoju.

Festiwal ma zasięg ogólnopolski. Widzowie w całym kraju będą mogli obejrzeć i ocenić najciekawsze festiwalowe propozycje za pośrednictwem internetowej platformy filmowej IPLEX.PL. W listopadzie i grudniu br. MFFD HumanDOC zagości też w kilkudziesięciu polskich miastach; filmy będą wyświetlane  w salach kinowych sieci DKF oraz w Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych. Dodatkowe odsłony festiwalu będą mieć miejsce zagranicą m.in. na Ukrainie, w Gruzji czy Kirgistanie.

Czas i miejsce pokazów głównych:

12-17 listopada 2011 - Kinoteka PKiN, Warszawa
12-30 listopada 2011 - platforma iplex.pl

Gala wręczenia nagród:

15 grudnia 2011 - Centrum Nauki Kopernik, Warszawa /w trakcie Europejskich Dni Rozwoju/

Pokaz nagrodzonych filmów:

16 grudnia 2011 - Kinoteka PKiN, Warszawa

W programie tegorocznej imprezy poza pokazami filmów dokumentalnych, reportaży i przeglądem kampanii społecznych zaplanowaliśmy m.in. spotkania z autorami i interesującymi bohaterami filmów, panele dyskusyjne na temat Afryki, Afganistanu i krajów objętych inicjatywą Partnerstwa Wschodniego, konkurs na najciekawszą publikację o tematyce globalnej, wystawę fotograficzną, multimedialne szkolenia dla nauczycieli oraz warsztaty filmowe. Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach II edycji festiwalu MFFD HumanDOC są bezpłatne i otwarte dla publiczności.


Ostateczny termin zgłoszenia filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych lub kampanii społecznych do konkursu upływa 20 sierpnia 2011! Więcej informacji na ten temat na stronie: http://festival.humandoc.net/pl/zglos

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodatkowe informacje:

Organizator:
Fundacja Mediów Społecznie Zaangażowanych HumanDOC

Partnerzy strategiczni:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Instytut Stosunków Międzynarodowych UW, Biuro Projektowe UNDP w Warszawie

Partnerzy:
Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie

Patroni:
Polska Prezydencja w Radzie UE, Polski Komitet ds. UNESCO, Uniwersytet Warszawski

 II edycja MFFD HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie" jest współfinansowana ze środków programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r.

w górę

Tagi