Polska pomoc

15 wolontariuszy Polskiej pomocy wyjedzie do Afryki

15 osób z Polski pojedzie do Etiopii, Kenii, Rwandy, Ugandy, Tanzanii i Zambii, aby tam zrealizować osiem projektów poświęconych opiece medycznej i działaniom edukacyjnym.

Polskie MSZ przeszkoliło osoby zakwalifikowane do wyjazdu. Ukończenie takiego szkolenia było warunkiem koniecznym do realizacji zaplanowanych inicjatyw mających polepszyć sytuację lokalnych społeczności. Odbyło się ono w dniach 10-12 maja 2019 r. na terenie warszawskiej Agrykoli. Przeprowadzili je doświadczeni trenerzy i eksperci.

W czasie szkolenia wolontariusze przygotowywali się do życia i pracy w odmiennych kulturach krajów afrykańskich. Dyskutowali również o założeniach polskiej pomocy rozwojowej. Ważnym tematem było ustalenie obowiązków i uświadomienie uprawnień wolontariusza Polskiej pomocy. Rozmawiali o wymogach, jakie powinna spełniać pomoc rozwojowa, którą będą nieśli. Prowadzili dyskusję o cechach skutecznych inicjatyw medycznych i edukacyjnych. Omówili potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia oraz sposoby, jakimi można im przeciwdziałać.

Gratulujemy chęci i odwagi podjęcia się pracy wolontariusza. Trzymamy kciuki za pomyślny przebieg zaplanowanych inicjatyw.

 

w górę

Tagi