Polska pomoc

„Lato Światozmieniaczy” w Skawinie

Trwają wakacyjne półkolonie dla najmłodszych mieszkańców Skawiny pod hasłem „Lato Światozmieniaczy” w ramach edukacyjnego projektu Fundacji Wyobraź sobie. 

„Lato Światozmieniaczy” to cykl trzech 5-dniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których poznają one sytuację różnych krajów na świecie. W trakcie gier i zbaw uczą się o globalnych współzależnościach, o tym jak ich lokalne działania wpływają na globalny świat i jak globalny świat wpływa na ich codzienność. Najpierw na warsztatach o wodzie i śmieciach poznają zasady odpowiedzialnej konsumpcji i gospodarowania zasobami naturalnymi. Następnie uczestnicy i uczestniczki przygotowują akcje i działania zmieniające świat na lepsze.

Pierwsza edycja dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych zakończyła się samodzielnym wykonywaniem zabawek z dostępnych a niepotrzebnych już starych materiałów. Co więcej dzieci przygotowały i przeprowadziły również kampanię na rzecz oszczędzania wody, pytając mieszkańców i mieszkanki Skawiny czy wiedzą ile procent całej wody na świecie to woda pitna i na co ją zużywamy. Uczestnicy warsztatów przygotowali również transparenty i tablice informacyjne zachęcające do oszczędzania wody. 

Obecnie trwają warsztaty dla dzieci z klas 1-3, a w ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się edycja dla młodzieży. 

Trzymamy kciuki za przedsięwzięcia młodych Światozmieniaczy!

 
w górę

Tagi