Polska pomoc

Walk the World

13 maja w Warszawie odbył się Marsz „Walk the World" organizowany przez CEMS (Community of European Management Schools) Szkoły Głównej Handlowej w ramach Programu Walki z Głodem ONZ.

Uczestnicy marszu zebrali się o godz. 13.00, podobnie jak mieszkańcy 15 innych stolic europejskich, którzy poprzez swój udział w wydarzeniu chcieli wyrazić solidarność z ludźmi cierpiącymi głód.

Powitani przez organizatorów w Parku Agrykola, w rytmie afrykańskiej muzyki zespołu Ricky Lion i Bongo Bongo wyruszyli tanecznym krokiem w stronę Placu Zamkowego. Młodzi duchem i szczerze oddani idei organizatorzy (w większości studenci) nadali całemu wydarzeniu niezwykle entuzjastyczny i spontaniczny charakter. Przechodząc przez najpiękniejsze zakątki Warszawy - ul. Prusa, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, kolorowy tłum rozdawał ulotki i zachęcał wszystkich napotkanych przychodniów do aktywnej postawy wobec niedożywienia blisko 15% ludności świata; oni z kolei reagowali słowami wsparcia i uśmiechem, a niektórzy nawet dołączyli do marszu. Optymizmu w walce z jednym z najbardziej palących problemów współczesności dodawała przepiękna pogoda, która jakby na życzenie organizatorów zagościła w Warszawie w niedzielne popołudnie.

Pierwszym przybyłym na Plac Zamkowy rozdano koszulki okolicznościowe z logo WFP. „Walk the World" zakończył się krzepiącym posiłkiem, wzajemnymi podziękowaniami za obecność i pełnym entuzjazmu apelem o wsparcie najbardziej potrzebujących.

Organizatorzy i wolontariusze biorący udział w marszu już planują o wiele większe wydarzenie w przyszłym roku.

Organizacja marszu została dofinansowana ze środków programu polskiej pomocy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Instytucjami wspierającymi „Walk the World" były: ONZ, Program CEMS MIM i Forum Rozwoju Edukacji Ekonomicznej.

w górę

Tagi