Polska pomoc

Tymczasowe schronienia dla mieszkańców miasteczka Tebnine w Libanie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekaże tymczasowe schronienia dla mieszkańców miasteczka Tebnine w Libanie

Schronienia zostaną przekazane potrzebującej ludności cywilnej, która straciła domy w konflikcie zbrojnym pomiędzy Izraelem a siłami Hezbollahu w 2006 roku.

Ze względu na ogromne zniszczenia budynków mieszkalnych w Libanie oraz bardzo złe warunki w miejscach tymczasowego zakwaterowania osób, które ucierpiały w skutek konfliktu, kierownictwo resortu spraw zagranicznych podjęło decyzję o jak najszybszym przekazaniu pomocy potrzebującym.

Zakupione przez MSZ schronienia (55 sztuk, o wartości blisko 2 milionów PLN) są wyposażone w oświetlenie i wentylację, są również gotowe do podłączenia do miejscowej sieci elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej.

Potrzeba udzielenia tego rodzaju pomocy potwierdzona została prośbą władz miasta Tebnine przesłaną za pośrednictwem Ambasady RP w Bejrucie. Większość mieszkańców Tebnine pozostaje bez trwałego schronienia - niewystarczające środki finansowe będące w dyspozycji władz lokalnych oraz problemy z rozminowywaniem obszarów miejskich nie pozwalają na szybką odbudowę zniszczonej infrastruktury. Schronienia zostaną przekazane za pośrednictwem władz miejskich w Tebnine rodzinom pozbawionym domów i umieszczone bezpośrednio na działkach należących do poszkodowanych. Tymczasowe schronienia umożliwią szybkie przyłączenie gospodarstw do przejściowej sieci wodociągowej i elektrycznej, która funkcjonuje w oczekiwaniu na odbudowę kompleksowej infrastruktury miejskiej.

Zakupione przez MSZ tymczasowe schronienia, transportowane drogą morską, dotrą do Tebnine w lutym bieżącego roku.

w górę

Tagi