Polska pomoc

Reportaże radiowe o pomocy rozwojowej 2019

Polskie projekty pomocowe w Kenii

Polski wkład w budowę tam piaskowych w Kenii

Kĩw'ũ to woda w języku kikamba. Jej pozyskiwanie w kenijskich wioskach jest ogromnym wyzwaniem. O projekcie budowy tam w Kenii, finansowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a realizowanym przez Polską Akcję Humanitarną w ramach Polska pomoc opowiada red. Wioletta Myszkowska

Reportaż oraz fotoleracja na stronach Raportu o stanie świata Programu Trzeciego PR

Spółdzielnia Ushirika

W spółdzieli usytuowanej w najbiedniejszej dzielnicy Mathare pracują kobiety znajdujące się w trudnym położeniu, posiadające duży bagaż doświadczeń wynikających z trudnego położenia społecznego. Dotychczasowe działania Spółdzielni zostały zauważone tak w slumsie, jak i poza jego granicami, a kobiety uzyskały możliwość zarobkowania przekładającego się na duże polepszenie ich sytuacji ekonomicznej, a tym samym na usamodzielnienie.

Reportaż oraz fotorelacja na stronach Raportu o stanie świata Programu Trzeciego PR

Jak Polska pomaga ukraińskim żołnierzom wracającym z pola walki?

Reportaż dot. znaczenia pomocy psychologicznej, indywidualnej i grupowej weteranom, ich rodzinom oraz osobom, które ucierpiały na skutek konfliktu na Ukrainie. Realizatorem projektu jest Fundacja Kalejdoskop Kultur.

Reportaż oraz fotoleracja na stronach Raportu o stanie świata Programu Trzeciego PR

Ratownictwo górskie w Gruzji

Górskie służby ratowonicze działające w estii, Svantii i Kazbegu wspierane są przez Polską pomoc. Podnoszenie kwalifikacji Gruzinów oraz o tworzeniu struktur ratownictwa, realizowanym przez Fundację ICAD w reportażu autorstwa Pawła Drozda.

Reportaż oraz fotorelacja na stronach internetowych Programu Trzeciego PR.

w górę

Tagi