Polska pomoc

Publikacja nt. działalności Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE

W związku z przypadającą w tym roku 25. rocznicą utworzenia Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) MSZ we współpracy z ODIHR przygotował publikację elektroniczną - „Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE w Warszawie. Prawa i wolności, praworządność i demokracja - 25 lat działalności ODIHR”.

Publikacja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat działalności Biura OBWE w Warszawie i jej znaczenia. Skierowana jest głównie do obywateli polskich, ale także do cudzoziemców zainteresowanych Polską lub problematyką OBWE. Publikacja dostępna jest na stronach MSZ i polskich placówek dyplomatycznych w jęz. polskim i angielskim.

Polska jest dumna i zaszczycona faktem powierzenia jej funkcji państwa gospodarza ODIHR (…). Życząc Zespołowi Biura dalszych sukcesów i satysfakcji z ich pracy dla OBWE w kolejnych latach, prezentujemy ten krótki materiał informacyjny. Ogrom i znaczenie pracy ODIHR nie powinien pozostać niezauważony w Polsce. Mamy nadzieję, że ta publikacja pomoże zwrócić uwagę szerszego kręgu osób, jak bogata i znacząca jest działalność ODIHR i jego dotychczasowe osiągnięciapodkreślił minister Waszczykowski w słowie wstępnym do publikacji.

W dniach 19-30 września 2016 r. odbyło się Spotkanie Przeglądowe Wymiaru Ludzkiego OBWE – HDIM, które zorganizowane zostało w Warszawie przez ODIHR. HDIM jest największą w Europie coroczną konferencją  poświęconą prawom człowieka i demokracji. Konferencję uroczyście otworzył 19 września minister Witold Waszczykowski wspólnie z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem, urzędującym Przewodniczącym OBWE. W tegorocznej edycji spotkania wzięło udział ponad 1 400 osób – delegatów państw OBWE i państw partnerskich, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, społeczeństwa obywatelskiego i mediów. Podczas konferencji odbyło się 18 sesji merytorycznych i prawie 100 wydarzeń towarzyszących.

w górę

Tagi