Polska pomoc

Pomoc humanitarna dla Mołdowy, Peru, Korei Północnej i Chin

W odpowiedzi na apele o pomoc dla ofiar klęsk żywiołowych, które miały miejsce w ostatnich miesiącach w Mołdowie, Peru, Korei Północnej i Chinach, decyzją Ministra Spraw Zagranicznych, Polska udzieli pomocy humanitarnej na rzecz poszkodowanej ludności.

Mołdowa
Spowodowana suszą klęska żywiołowa, która dotknęła 84% powierzchni wszystkich ziem uprawnych na terenie kraju, doprowadziła do kryzysowej sytuacji w rolnictwie Mołdowy, jednym z najbardziej wrażliwych sektorów gospodarki tego państwa. Rząd polski przeznaczył 1 mln PLN na pomoc humanitarną dla Republiki Mołdowy. Wsparcie Polski jest odpowiedzią na apel Prezydenta Republiki Mołdowy, Wladimira Woronina, z którym zwrócił się ów i szefów misji dyplomatycznych państw i organizacji międzynarodowych podczas nadzwyczajnego spotkania w Kiszyniowie 26 lipca br.

Czytaj więcej

Peru 
100 tys. USD zostanie przekazane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na pomoc humanitarną dla ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło Peru 15 sierpnia br. Środki na zakup najpotrzebniejszych materiałów (ciepłych ubrań, śpiworów, namiotów, wody pitnej)oraz lekarstw dla poszkodowanej ludności Peru zostaną przekazane za pośrednictwem Peruwiańskiego Czerwonego Krzyża.

Czytaj więcej

Korea Północna
W związku z dramatyczną sytuacją żywnościową, w jakiej znalazła się dotknięta klęską powodzi Korea Północna, 14 sierpnia br. władze Korei wystosowały apel o pomoc humanitarną do społeczności międzynarodowej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekaże Korei Północnej pomoc humanitarną o wartości 50 tys. USD.

Czytaj więcej

Chiny
Polska udzieli finansowej pomocy humanitarnej w wysokości 40 tys. USD ludności Chin poszkodowanej w powodziach. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Chińskiego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża. Kwota zostanie przeznaczona między innymi na odbudowę zniszczonych w powodziach szkół.

Czytaj więcej

Środki przekazane na pomoc humanitarną pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa administrowanej przez Departament Współpracy Rozwojowej MSZ.

 

w górę

Tagi