Polska pomoc

Komunikat dot. współfinansowania przez MSZ pobytu dzieci libańskich w Polsce

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP kontynuuje działania na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym w Libanie w wyniku niedawnego konfliktu pomiędzy Izraelem a siłami Hezbollahu. W dniach 14 września - 27 września br. w Polsce przebywają dwie grupy dzieci z Libanu.
Organizatorem pierwszej wycieczki jest Prezydent Miasta Łodzi Pan Jerzy Kropiwnicki. Na jego zaproszenie przybyło do Polski 15 dzieci, które obok zwiedzania m.in. Łodzi, Krakowa i Często-
-chowy będą miały okazję także uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Pomoc MSZ obejmuje dofinansowanie zakupu biletów i pobytu w Polsce.
W tych samych dniach polscy Księża Salezjanie pracujący w Libanie organizują za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie pobyt w Polsce uzdolnionej artystycznie młodzieży z Libanu (20 osób). Aktywnie włączyła się w inicjatywę Ambasada RP w Bejrucie, która wsparła inicjatywę finansowo. Młodzież kilka dni spędzi w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, następnie uda się do Częstochowy, Krakowa i Zakopanego.

Andrzej Sadoś, Rzecznik Prasowy MSZ

w górę

Tagi